اچ دی اف (Hdf) چیست و چگونه ساخته می شود

اچ دی اف مهدی چوب

اچ دی اف مهدی چوب


اچ دی اف hdf چیست

اچ دی اف یا HDF  مخفف  (High Density Fiberboard ) می باشد . که از جنس فیبر بوده و جزو تخته فیبر ها به حساب می آید . وجه نمادین اچ دی اف با سایر تخته فیبر ها غلظت بسیار بالای آن می باشد که آن را از سایر انواع فیبر ها متمایز می نماید.

اچ دی اف  HDF  چگونه ساخته می شود

فیبر متراکم یا اچ دی اف  برای اولین بار در سال 1962 معادل  سال 1341 در  کارخانه ای  در شهر لورل تولید شد. که در حال حاضر جزو بزرگترین کارخانه های تولید این محصول می باشد. این کارخانه با دست بردن در مراحل تولید فیبر ، افزایش چسب ، فیبر و تحت فشار بسیار بالا در اوراق بسیار سنگینی تولید می شود . فلذا به عبارتی اچ دی اف تخته فیبی است با چگالی یا غلظتی بالاتر …

اچ دی اف مهدی چوب

اچ دی اف مهدی چوب

تخته فیبر متراکم اچ پی ال با زیاد شدن غلظت در مقابل ماشین کاری ، سطح سازی ( روکش و رنگ شدن ) منعطف تر عمل می کند . و نسبت به نمونه فیبر های دیگر از استحکام بیشتری برخوردار است.

اچ دی اف و انواع آن در صنعت چوب

روکوب گونیایی: این صفحات دارای رنگهای مختلفی مانند: مرمری روشن و تیره هستند و گاهی رنگ آن‌ها را به صورت موج چوب در می‌آورند. این صفحات قابل شستشو با آب سرد و گرم است وبرای پوشش دیوارها به کار می‌رود.

روکوب مربعی: گاهی صفحات روکوب را به شکل (مربع یا مستطیل) در می‌آورند و برای پوشش کف آشپزخانه، حمام، و سرویسها استفاده می‌شود.

 

مصنوعات چوبیمقالات صنعت چوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
سلام
وقت شما بخیر و شادی
چطور می توانیم کمکتان کنیم