روکش طبیعی ، انواع و کاربرد روکش طبیعی

روکش چوب

روکش چوب


در سطح جهان نقاطی که دارای منابع چوبی پهن برگ ارزان و قابل دسترس و مرغوب است.روکش چوبی نسبت به سایر روکش‌ها در مصارف عمومی مبلمان ترجیح داده می‌شود و مصرف بیشتری دارد مانند آمریکای شمالی و جنوبی و مناطق حاره که مقادیر زیادی چوب‌های خوش نقش قابل روکش‌گیری داشته و روکش‌ چوبی مرغوب و ارزان‌ در دسترس می‌باشد.اما در اروپا و آسیا (غیر از کشورهای مناطق گرمسیری دارای جنگلهای حاره ) روکش چوبی گران بوده و معمولاً تولید ملی آن امکان‌پذیر نیست ،‌لذا از روکشهای مصنوعی استفاده می‌کنند. در ایران نیز در سالهای اخیر در زمینه تولید روکش‌های چوبی مرغوب محدودیتهایی وجود دراد اما عامل بسیار تأثیرگذار در استفاده از روکش چوبی برای روکش کردن MDF‌ عامل مد و تغییر سلیقه مصرف مبلمان و نیز عدم آشنایی سازندگان مبلمان از قابلیتهای منحصر به فرد MDF‌ با روکش چوبی نسبت به نئوپان با روکش چوبی می‌باشد. از آنجاییکه در ایران استفاده از روکش چوبی فقط برای پوشش نئوپان و تولید مبلمان و لوازم تقریباً ارزان قیمت و سطح پایین متداول است،معمولاً از روکش‌های چوبی در صنعت MDF‌ استفاده نمی‌شود.

روکش چوب راش

روکش راش رنگ صورتی مایل به قهوه ای میباشد و دارای چشمک و لکه های قهوه ای رنگ پرمگس است. درباره پر مگس در مقاله تکمیلی روکشهای طبیعی چوبی توضیحات تکمیلی داده شده است. روکش چوب راش در انواع کابینت چوبی، درب چوبی، انواع کمد، انواع میز و مبلمان چوبی و تختخواب مصرف میشود.

روکش چوب گردو

رنگ روکش چوب گردو خاکستری مایل به قهوه ای میباشد که از قهوه ای روشن تا تا قهوه ای تیره متفاوت میباشد. روکش گردو به علت بافت ریز و نقوش بسیار زیبایی که دارد برای افراد جذابیت زیادی دارد. مصارف روکش گردو:

  • کابینت های چوبی
  • درب چوبی
  • انواع مبلمان

روکش بلوط طبیعی

رنگ روکش بلوط قهوه ای روشن میباشد که تناژ رنگی آن تا قهوه ای تیره نیز نوسان دارد. ساخت درب چوبی، ساخت مبلمان، ارائه صفحات میز و کابینت چوبی از مصارف مختلف روکش چوب طبیعی بلوط میباشد.

روکش چوبی ماهگونی

روکش‌ماهگونی یا همان ماهاگونی رنگ زرد تا قهوه ای مایل به قرمز دراد. این ‌روکش ‌زیبایی بالایی دارد و به علت زیبایی ظاهری و طرح خاص این ورق چوب طبیعی برای نماکاری مصنوعات چوبی مثل ظروف چوبی و تزیینی، ساخت کابینت های چوب با نمای چوب طبیعی، ظاهرسازی سطوح میزهای اداری و غذاخوری و معرق کاری بسیار مناسب و مورد استفاده است.

روکش چوب ملچ

روکش ملچ اکثرا برای کابینت های چوبی، دربهای چوبی، انواع کمد، تولید انواع مبلمان و تخت خواب بهره گرفته می شود. رنگ روکش ملچ قهوه ای مایل به قرمز است. نوع درخت این ورق گاها رگه های سبز رنگی را نیز در روکش های چوبی ایجاد شده نمایان میکند.

روکش چوب طبیعی زیتون

روکشهای تهیه شده از چوب‌زیتون خاکستری تا زرد کم رنگ است و رگه های رنگ زیتونی و قهوه ای تیره نیز در این محصول دیده میشود. برای ساخت انواع جعبه های چوبی تزئینی، معرق کاری روکش، ساخت درب چوبی و مبلمان از این روکش چوب طبیعی استفاده میشود.

قیمت خرید روکش طبیعی چوب

قیمت روکش چوب طبیعی با توجه به نوسانات قیمت چوب در بازار متغیر است. کارخانه طبیعت چوب جعفری تولید کننده انواع مصنوعات چوب‌طبیعی میباشد و با امکان استعلام قیمت آنلاین برای شما، سعی در همکاری هرچه بیشتر شما در زمینه خرید فینگرجوینت ، ورق ترموود، ورق چوب طبیعی و … دارد.

تفاوت روکش طبیعی و مصنوعی

از آنجا که امروزه به دلیل گسترش صنعت چوب دیگر طبیعت، به قدر کافی نمی تواند پاسخگوی نیازهای بشری در این حوزه باشد.
روکش های چوبی طبیعی و مصنوعی پا به عرصه صنعت گذاشته اند.

این روکش ها در انواع چندلایی، نئوپان، ام دی اف و یا فیبر وجود دارند.

علاوه بر این روکش های چوبی دربرابر عوامل آسیب زا مقاوم تر و ضامن عمر و دوام بیشتر محصولات نیز هستند.

روکش ها درواقع همان لایه های نازک چوبی اند که در طی مراحلی خاص تولید می شوند.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
سلام
وقت شما بخیر و شادی
چطور می توانیم کمکتان کنیم